Connect with us

FAQ – pytania i odpowiedzi

Jak jest różnica między Kancelarią Prawną (radca prawny, adwokat), a firmą windykacyjną?

Kancelaria prawna prowadzi sprawę tylko w sądzie i z góry lub po sprawie bierze swoje wynagrodzenie ( zazwyczaj od 1200,00 do 7600,00 zł, kwota uzależnione od wysokości roszczenia) bez gwarancji odzyskania pieniędzy, firma windykacyjna oprócz czynności Kancelarii Prawnych, prowadzi wywiad gospodarczy, szuka nabywców na dług, wpływa na dłużnika społecznie i psychologicznie (monity telefoniczne, emailowe, pisemne i przede wszystkim działania terenowe) współpracujemy Komornikiem i co najważniejsze swoje wynagrodzenie bierze dopiero po skutecznym odzyskaniu pieniędzy. W Firmie Windykacyjnej nad sprawą pracuje zespól ludzi, a w Kancelarii Prawnej tylko Radca Prawny lub Adwokat.

Na czym polega proces windykacji?

W razie konieczności uzyskania nakazu zapłaty firma windykacyjna bierze na siebie koszt reprezentowania wierzyciela przed sądem oraz prowadzi kompleksowo postępowanie. Na etapie egzekucji komorniczej przedstawiciel bierze aktywny udział w czynnościach wskazując składniki majątkowe dłużnika pozwalające na zaspokojenie długu.

Komu lepiej powierzyć odzyskanie wierzytelności kancelarii adwokackiej czy firmie windykacyjnej?

Na rynku jest wiele kancelarii adwokackich oraz firm zajmujących się windykacją. Minusem kancelarii adwokackich jest brak zespołu windykacji terenowej, mediatorów i często też żądają zapłaty zaliczki na poczet prowadzonego postępowania. Minusem wielu firm windykacyjnych jest brak prawników.

Jakie są skuteczne sposoby ściągania długów?

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Każda sytuacja jest inna i powinna być traktowana indywidualnie. Firmy windykacyjne zajmujące się profesjonalnie ściąganiem długów dysponują odpowiednią wiedzą, doświadczonym personelem, dlatego z pewnością zlecenie windykacji będzie skuteczniejsze niż samodzielne podjęcie kroków w odzyskaniu należności.

Posiadam już wyrok sądu wobec mojego dłużnika. Zastanawiam się, czy opłaca mi się współpraca z Państwem,skoro mogę oddać sprawę do komornika

Oddając sprawę do komornika nie ma Pan żadnego wpływu na prowadzone działania egzekucyjne. Zlecając sprawę firmie windykacyjnej, ma Pan gwarancję aktywnego uczestnictwa w postępowaniu komorniczym.

R E K L A M A

PARKERSKLEP.COM - Sklep Parker

Sklep ParkerR E K L A M A

Sklep Waterman

Sklep WatermanR E K L A M A

Przychodnia weterynaryjna MEDVET

MEDVET